| radumarius0401 a întrebat:

Salutare!

pe scurt problema mea este : - dau clasicul shut down din start

apoi turn off...

calculatorul face acel sunet, ca de inchidere, monitorul ramane aprins cu "windows is shuting down" scris pe el! iar unitatea continua sa ruleze ca si cum ar fi pe sleep! (silentios)

inca un detaliu! - acum 1 saptamana un traznet, mia ars modemul si placa de retea onbourd" mi-am luat alta placa de retea si "cam de atunci fae figura aceasta!

astept raspunsuri de la cei care ai o idee vaga ce m-ar putea ajuta!

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Pot fi stricate si alte lucruri prin unitate sau poate fi dusa ceva siguranta.

| radumarius0401 explică:

Singura varianta e sati instalezi wind xp!

toate wind noi folosesc o memorie ram f mare! o sa vezi ca cu 3 pagini de yutubbb deschise cu play la videoclipuri ti se incinge laptopul in 5 minute de se inchide singur!
si daca nu ma crezi! - testeaza chestia asta!
"deschide 3 pagini de yutub diferite! si dai play la niste videoclipuri. uitate sa vezi ce procesare ai!
eu am un laptop si un pc. pe laptop folsoesc wnd7 dar. precizez ca pe pc fol lastxp17 (o versiune xp) dar merge mult mai bine in materie de procesare!
automat laptopul mananca mult pentru ca are f multe programe. aplicatii deschise desii tu zici ca numai mesul. dar daca dai ctrl alt del - o sa vezi la aplicatii o lista intreaga (sau la procese)! eu te sfatueisc sa-l lasi asa!
numai bine tinere!