| Slash1 a întrebat:

Am si eu o intrebare :
Daca iau un telefon de la Vodafone la abonament sa zicem Nokia E5 sau Nokia C5-03 merge sa bag in ele alta cartela de exemplu carte de cosmote? Va rog frumos pentru ca as vrea sa achizitionez unul din telefoanele spuse mai sus de la vodafone si chiar as vrea sa stiu nu de alta dar eu am cartela de cosmote si daca nu merge sa bag cartela nu are rost sa mai iau happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate telefoanele cumpărate la abonament sunt blocate în rețea. Nu citește alte cartele din alte rețele, trebuie să-l decodezi.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

De obicei sunt bloacate pe cartela respectiva...dar poti sa le deblochezi daca stii la cine sa apelezi!

| sufletsel a răspuns:

Depinde! poti intreba la germanosul de unde il iei. unele telefoane merg in toate retelele chiar daca il iei de la vadafon sau de la cosmote in schim altele merg doar in reteaua respectiva.il poti lua j poate merge sau daca nu mergi si il decodezi nu costa asa de mult depinde de model!

| alabalaportocalala a răspuns:

Pai poti sa cumperi dar dupa ce il cumperi poti sa te duci cu telefonul la un service si sa le spui sa til deblocheze dar sa stii ca trebuie sa mai platesti mini 20 de lei! daca faci chestia asta poti dupa acea sa bagi orice cartela vrei(Orange,cosmote, germanos, etc)dar s-ar putea ca dupa ce til deblocheaza unele functi sa nu mai ruleze asa de bine!winking
sper ca te-am ajutatwinking

| alabalaportocalala a răspuns:

Pai poti sa cumperi dar dupa ce il cumperi te duci cu telefonul la un service si sa le spui sa til deblocheze dar sa stii ca trebuie sa mai platesti mini 20 de lei! daca faci chestia asta poti dupa acea sa bagi orice cartela vrei(Orange,cosmote, germanos, etc)dar s-ar putea ca dupa ce til deblocheaza unele functi sa nu mai ruleze asa de bine!winking
sper ca te-am ajutatwinking

| alabalaportocalala a răspuns:

Sait! scuze nu stiu dc mi-a dat de doua ori postarea!waiting

| heddy10 a răspuns:

Trebuie decodat! Asa am facut eu cu un Nokia 700.

| MarrieMarie a răspuns:

Nu merge.eu am telefon de la Vodafone si nu merge