| nuarde a întrebat:

Cine imi spune și mie ce linux să folosesc! Adica un sfat, un mic sfat, o îndrumare, menționez că am un pc destul de bun. Nu vreau nici să ma laud acum și să înșir faptul că am procesor i5, 12 giga de memorie ram, doua plăci video în sli, 5 harduri, dintre care 2 ssd-uri plus multe altele! Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns, și nu uita, dau funda pentru cel mai the best răspuns!

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti recomand ubuntu x64 (versiune 13), il gasesti aici gratis pentru download http://www.ubuntu.com/download/desktop

| nuarde explică (pentru al3xander):

Am folosit Ubuntu 13 dar am probleme cu butonul dash! Nu merge! Chiar imi place Ubuntu, e un os super mișto!

| al3xander a răspuns (pentru nuarde):

Pai bun si pentru un buton nu iti place OS-ul? poate nu ai setat cum trebuie limba la tastatura. alta distributie iti recomand fedora http://fedoraproject.org/get-fedora sau linuxmint http://www.linuxmint.com/download.php

| nuarde explică (pentru al3xander):

Ok, tu ești puțin cam neatent la ce am scirs. Dacă am specificat clar că butonul dash nu funcționează, iar tu imi spui că nu-mi place butonu dash. Dacă eu nu pot accesa butonul dash, și nu am posibilitatea de a accesa meniul, cum dumnezeu și maica domnului să pot utlizia ubuntu? Vrei să intru in meniu prin telepatie?

| al3xander a răspuns (pentru nuarde):

Ma rog lasa daca vorbesti asa cauta pe altcineva sa te ajute.

| nuarde explică (pentru al3xander):

Eu nu am vorbit. Doare te-am rugat să incerci să fii atent si să citești ce mesaje lasă un om. Păi dacă tu nu ești atent eu ce vină am! Te superi aiurea! Serios îți zic!

| alin101112 a răspuns:

Ubuntu, dupa parerea mea este cel mai bun sistem de operare din orice punct de vedere. FUNDA?