| Kasper56 a întrebat:

Salutare TPU, In opinia voastra, care e cel mai bun video editor?

Răspuns Câştigător
| MaimutikFrumusik a răspuns:

Http://www.portalroman.com/......-4887.html
Este foarte bun si nu e nici greu de folosit.
Daca nu te descurci cu el ai putea incerca Viva Video sau Movie Maker.
Succes.
Fundita?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea stiu ca nu am incercat multe. VideoPad Editor, Bandicam etc.

| NebuniaSoselei200 a răspuns:

Depinde, e un video de calculator sau camera?
video pe calculator: OBS Studio
Video pe camera: Windows Movie Maker

| imperial17i a răspuns:

1. Final Cut Pro - MacOS
2. Adobe Premiere PRO - Windows
3. Cinelerra - Linux

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adobe After Effects daca e vorba cu bani, VSDC daca e sa fie free, dar la free sunt extrem de multe cum ar fi BB FlashBack express, de Bandicam am experimentat cu el doar rele, mai ales cand era pe la inceput si aparea tot timpul watermark... Cu celelalte zise nu am avut probleme...

| RainmakerX a răspuns:

Ma mira faptul ca nimeni nu a mentionat Sony Vegas.
Sony Vegas, Adobe Premiere, Adobe After Effects.
Sunt programe pe bani.

| MarsWave a răspuns:

Dupa opinia mea, cel mai bun video editor ar fi Sony Vegas Pro, dar acesta este pentru profesionisti. daca vrei unul mai pentru incepatori, te sfatuiesc sa incerci Filmora. Sau daca vrei unul pentru incepatori absoluti poti incerca Movie Maker. (Movie maker se gaseste in Start, dar daca nu il ai downloadat, cauta un tutorial pe YouTube cum sa il downloadezi.)

| 6869 a răspuns:

Eu cred ca Filmora este cel mai bun

| Kasper56 explică (pentru RainmakerX):

Stiu si eu de Sony Vegas, dar mi-a dat eroare cand am incercat sa-mi inregistrez un cont nou.

| Kasper56 explică (pentru MarsWave):

Bine voi incerca cu Filmora.

| Kasper56 explică (pentru MarsWave):

Eu am Windows 10 si nu e Movie Maker pe Win10. De asta intreb.

| Kasper56 explică (pentru MaimutikFrumusik):

O sa instalez programul. Mersi mult!

| Kasper56 explică (pentru MaimutikFrumusik):

Mersi mult. Merge! big grin