| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare!

Vi s-a inatmplat ca atunci cand ati fost sa va reinoiti buletinul, domnul sau doamna politist care va facut poza pentru buletin, sa va intrebe de ultima scoala absolvita si daca in prezent lucrati undeva?
Mie da. Aveti idee de ce oare a intrebat?

Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa bifeze niste casute in contul tau, ca mai esti elev, student sau muncitor ori nu "casnic" acasa, la mama si tata.

| Caro34 a răspuns:

Sa stie si Politia cu cine sta de vorba? Am glumit, probabil sunt pentru formularele statistice din baza de date! Numai bine!