| Bewaree a întrebat:

am 14 ani iar azi la scoala i-am lăsat buletinul unei colege si am iesit ca aveam sport si sa nu il pierd. Ea a facut poza la buletin si nu stiu cui ii poate trimite oare e ceva grav?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu aveai voie sa-i dai respectivei cartea de identitate.
In al doilea rand nu poate face nimic cu poza, care sa te afecteze.
In al treilea rand cere-i sa stearga poza, nu avea dreptul sa o faca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i ca folosirea datelor din Cartea de Identitate ( nu se zice Buletin) fara drept se pedepseste. Minorii pot fi internati in asezamintele speciale dupa decaderea din drepturi a parintilor. Fapta nu-i asa de grava dar poti s-o sperii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banci, scoli, politie, primarie, curieri samd... toti au datele buletinului tau, crezi ca mai conteaza o persoana in plus?

| Kaℓi a răspuns (pentru suntserios):

Are 14 ani happy
Probabil nu are deocamdata nici credit, nici cont bancar, nici nu e anchetata de politie si nu plateste nici impozite.

| Kaℓi a răspuns:

Nu e o tragedie, stai linistita. Dar spune-i fetei aleia sa stearga poza, de ce a facut asa ceva, pana la urma?

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu prea are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in reteaua Orange nu vei mai putea sa folosesti optiunea Orange Young daca ti-a folosit deja CNP-ul.
Probabil asta a urmarit.

| Florian000 a răspuns:

Du-te si dai un pumn

| GabrielPaladin a răspuns:

Nu este foarte grav, acum are toate datele tale de identificare...
Discuta cu parintii aceasta problema!
Catea de iadentitate o pastrezi doar tu, nu o dai nimanui.
Pe viitor fi mai atent.