| Cidul a întrebat:

Salutari prieteni!
Am nevoie de sfatul unui specialist IT. Am ca antivirus avast 4.8. Licenta mai e valabila, dar mesajele pe care le primesc de la ei ma contrariaza. Ma anunta ca licenta nu mai e valabila si ca versiunea mea de avast e piratata!
In fine, oare asta sa fie cauza pentrucare unele jocuri nu-mi merg? Adica le deschid, stau cateva minute pe ele si apoi pc-ul se restarteaza. Am un Windows 7 ultimate, iar jocurile au fost testate de altii care mi-au spus ca merg pe 7. Sa fie antivirusul de vina, sau jocurile sunt doar pentruXP si nu si pentru7?
Ms frumos oricarui va avea bunavointa sa-mi raspunda.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Si eu am Win7 si aplciatiile care nu sunt compatibile nu m-au restartat PC-ul, doar imi facea figuri la salvare si la loadul da salvare, deci daca nu salvam o luam in fiecare zi de la inceput. Sau alte jocuri imi ziceau ceva de genu The Program forge shutdown sau ceva de genu, su mai stiu exact. Si nu imi merge un joc din 100. Deci sansele la tine sunt mici. Cred ca e de la antivirus. L-ai cumparat? Daca da trimitele un mail cu o poza la licenta sau ceva de genu si daca tot nu merge sterge antivirusul si pune altul. Aaa si antivirusul expira dupa un ani si trebuie cumarat din nou happy Pa Pa! :-H

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Uite nu fac reclama, avastul m-a lasat odata sa fiu virusat si am renuntat definitiv la el deoarece nici macar nu te anunta ca nu mai te protejeaza si sta degeaba in bara si te induce in eroare. Uite ia AVIRA free este mult mai destept are o larga paleta de protectii si este gratis si cu update la zi >Bafta.http://avira-antivir.ro.malavida.com/d350-descarcare-gratuita-windows

| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Eu te sfatuiesc sa dezinstalezi versiunea 4.8 si sa descaci Avast! Free, chiar de pe site-ul lor. Adica de aici http://www.avast.com/free-antivirus-download Dupa instalare activezi licenta gratuita pentru 1 an. Eu am aproape un an de cand il folosesc si sunt multumit. Succes!