| anonim_4396 a întrebat:

Se poate dezactiva alarma unui magazin fara codul de siguranta? sau fara sa sune?
de exemplu prin bluetooth? sau alte chestii?

10 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Bai nu mai vorbiti prostii, nu poti dezactiva o alarma cu nici un fel de telefon in primul rand alarmele transmit informatii de la senzori fie prin cabluri fie prin unde electromagnetice de frecventa redusa.Deci in concluzie nu o poti dezactiva.O solutie ar fi sa tai electricitatea insa si cea mai proasta alarma are acumulator care tine cel putin 24 de ore

| IngerulSiDraculTau a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Ei alo ia intra pi net si cauta sa vezi cum exista in magazinele de spionaj!

| FlorinDiablo a răspuns (pentru IngerulSiDraculTau):

Vad ca nivelul de discutie este destul de redus, si sa iti dau un raspuns si eu pot spune ca un patent poate dezactiva alarma eu il vand ca fiind special pentru taiat alarma, tu persoana
credula il cumperi si te duci sa tai alarme surprize te va prinde.Deci pot spune ca un produs este excelent doar pentru a il vinde. Daca vrei iti iau prin analogie ori ce schema de la alarma si ii analizam oscilatoarele si senzorii si dupa aia daca nu gasesti vreo solutie eu ma sinucid.winking

| IngerulSiDraculTau a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Bun,faptul ca tu nu ai vazut si ca nu ai intalnit pana acum nu inseamna ca nu exista! in Romania nu am vazut ce este sincer dar in strainatate sunt fff multe magazine specializate in asa ceva.si ca sa iti spun sincer am vazut asa ceva numai ca costul unor astfel de telefoane este fff ridicat, ele inhiband practic acele unde de transmisie a semnalului catre centrala.nu stiu cum sa iti explic prea mult pentru ca nu am cunostintele necesare pentru a explica teoretic.dar iti spun eu ca exista da o cautare pi google si ai sa vezi ca sunt.

| noktambul a răspuns:

Unde si cand vrei sa dai lovitura?

| sonny89 a răspuns:

Teoretic, nimic nu se dezactiveaza fara cod. Daca ai intrebat asta, e clar care-i nivelul tau "de pregatire" si sper ca asta-i doar o curiozitate sau o teama de-a ta (adica, daca ai fi proprietarul unui magazin si ai vrea sa stii care sunt sansele sa fie "spart").
Practic, se poate gasi un MacGyver care doar cu o piatra, un cutit si o franghie sa iti "dezarmeze" sistemullaughing.

| darkhell217 a răspuns:

Da-ti un link ceva cu video daca e asa ceva

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Da sunt telefoane care au un anumit program care dezactiveaza alarma, de fapt nu o dezactiveaza ci doar ca numai suna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca as sti nu te-as ajuta; tu vrei sa dai o spargere! Securitatea e mult mai buna decat crezi tu, nu poti sa o dezactivezi cu un amarat de bluetooth!