| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face piercing sub buza pe mijloc daca am barba adică cioc? Si as vrea sa stiu cum se întreține după pentru a nu se infecta?

2 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Nu inteleg de ce iti gauresti fata. La batranete... Cel mai frumos esti asa cum esti.

| Felissa13Eden a răspuns:

Trebuie sa razi ciocul ca sa nu se infecteze.
In primul rand, e foarte important ca materialul piercingului sa fie titan sau cercel medicinal.
Ca sa il intretii e foarte usor.
Iei betisoare de urechi si le inmoi in apa oxigenata si dai in jurul cercelului atat pe exterior cat si in interior; in plus, pe exterior dai cu baneocin.2 saptamani trebuie sa faci asta, de 2 ori pe zi.
Nu trebuie sa mananci cald si sa fumezi primele 2-3 zile.
Eu am avut pierce in coltul din dreapta si mi s-a vindecat intr-o saptamana happy