| anonim_4396 a întrebat:

Se poate trata impulsivitatea, sau doar trebuie controlata? Nu e vorba de nici-o boala, deci fara medicamente. Un om poate scapa de asta sau ramane cu asta toata viata?
Dar hiperactivitatea?

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

La inceput mult autocontrol (nu esti acolo mental,"faci" ceva placut tie) in timp vei fi surprins cu cata detasare/calm/indiferenta privesti orice situatie.Hiperactivitatea se poate, lectura, program de odihna, exercitii fizice...iti spui"n-au intrat zilele in sac","si maine mai e o zi"