| anonim_4396 a întrebat:

Se poate trimite prin posta romana alcool (țuică de casa)?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu-i voie nici prin curier. Uite: https://www.posta-romana.ro/......ditii.html
Acum, pe vremea mea era o vorba: legea este o bariera. Dulaii o sar, cateii trec pe dedesubt si boii se lovesc de ea. Nu era prea corecta dar am invatat in timp ca trebuie ocolita cumva. Eu am trimis pe curier 12 si 16 litri. Am avut grija sa fie loc gol cat mai putin ca sa nu se auda cum clipoceste. Am trimis de 3 ori si nu s-a intamplat nimic. Desigur, bine ambalata si verificate dopurile de doua ori.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am primit.

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred