| HeLps a întrebat:

Slallz TPU! Am o intrebare pot conecta cablul de la net la un ruter pentru wifi? Sa fie mai clare lucrurile s va explic.

Am avut mai de mult conexiune la net prin wifi iar acum mi-am bagat cablu. mai am tutaru si toate cablurile... pot baga cumva cablul si sa mearga wifi? Dau funda...

Răspuns Câştigător
| lllPauLlllCostylll a răspuns:

Depinde ce ruter ai.Eu de exemplu am si wifi si cablu.Mai e loc pentru cablu la ruter in spate ar trebui sa mai fie in afara de aia unde bagi cablu principal de la net ar trebuie sa mai ai 3-4 locuri unde poti baga cablu si de acolo in pcbig grin.Ar trebuie sa bagi ceva in genu cablu->ruter->cablu. Sper ca te-am ajutat big grin

1 răspuns:
| MihaiTT a răspuns:

Da poti sa bagi acel cablu direct in router dupa care ii faci setarile necesare pentru a avea net mai departe prin wireless sau cablu.
Daca este router ai si niste iesiri numite LAN dar daca e access point nu ai decat posibilitatea sa ai wireless mai departe