| Iulliiaa a întrebat:

Spune-ti-mi mai multe despre Canada. Mi se pare o tara foarte interesanta ...nu este o tema. doar ca vreau sa stiu multe despre ea. Cum ar fi : traditii, sarbatori, obiceiuri, ce fel de limba se vorbeste etcc. Astept raspunsuri. :* Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| LoveAnime4ever a răspuns:

Este o tara in Nordul Americi de Nord. Capitala este Otawa, limbile intalnite sunt engleza si franceza pentru ca este o tara francofona, are simbol frunza de artar sau daca vrei mai multe informatii intra pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Canada
Sigur te v-a ajuta sa afli foarte multe lucruri!
Funda? :o3 :x:*

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate raspunsurile pe wikipedia, in limba romana, engleza, franceza. Numai bine!