| Nan_Gabitza_1996 a întrebat:

Spunemiti va rog tipuri de materiale biodegradabile si consecinte asupra poluari, masuri de protejara a mediului impotriva poluari cu materiale plastice?

1 răspuns:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Foarte simplu > Biodegradabil, inseamna tot ce-i organic (plante, animale, resturi de mancare...) >consecinte asupra poluarii NU, decat de ordin estetic sau vizual( un animal in descompunere miroase foarte urat).
Masuri de protejare? Doar sa nu arunci materialele plastice in padure cand te duci la picnic, si sa faci selectarea deseurilor, cu asta poti contribui sa fie bine.