| diannna38 a întrebat:

Spuneti-mi niste jocuri cu inpuscaturi dar mai mici de 265 mb ram dar jocul sa fie mare cam 15, 18 gb

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

Nu exista asa ceva.256 RAM e scos din...2003.Atunci,da,erai destul de bengos daca aveai un calculator cu 256 RAM si placa video de 128.Doar ca atunci nu cred ca se inventase inca jocul care sa treaca de 2.5 GB.Si,oricum,acel joc de 2.5 GB iti omora resursele pe un astfel de calculator.

Ia fa si tu o relatie, daca un 2.5 GB iti chinuia o memorie de 256 RAM, cam ce-ar face un joc de 15-18 GB pe 256 RAM, in afara de a da un mesaj de eroare, humm? Jocuri de 15-18 GB sunt rulate pe cel putin 3 GB RAM, adica ceva care e de cel putin 12 ori mai puternic, desi, la 3 GB RAM, chinuie memoria.Deci,asa ceva ai putea juca pe o memorie de 4 GB RAM DDR3.Cred ca cineva nu ti-a explicat cum sta treaba la jocuri si programe cu chestia aceea draguta numita 'system requirements'.Cel mult, cred ca ai putea juca primul joc din franciza Call of Duty, scos in 2003, care rula numai bine pe 256 RAM si o placa video de 128.

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Doamne fereste! Ce-ti trebuie jocuri de zeci de Gb? Sa te mandresti c-ai si tu un HDD de 100 Gb acolo! Pot fi jocuri cu super grafica (mdea, grafica si filmuletele dintre nivele ocupa mult spatiu dintr-un joc) care au si dimensiuni mici. iar acel RAM, 256 mb are doar Windows Xp sau mai nou nevoie de ei ca sa functioneze.

| Cronki a răspuns:

O macara de 256 Kg poata ridica o greutate de 15, 18 tone?

| Andy2013 a răspuns:

256 ram? Pe ce lume traiesti?

| roby50931 a răspuns:

Counter Stricke 1.6