| Popa_Laura_1968 a întrebat:

Stie cineva cum anume se poate resofta BlackBerry 8520?
Mai exact, nu se face conectarea la internet, desi apare puntea tip EDGE disponibila. Cei de la Orange mi-au zis ca trebuie resoftat, dar ei o pot face doar contracost telefonul meu nefiind in garantie

5 răspunsuri:
| Alecsa90 a răspuns:

Porneste si apoi incearca sa tii apsate acesta taste: ALT, SHIFT/CAPS din dreapta, DEL.
Tii apasat pana se reseteaza / rebooteaza.
Iar pentru internet, eu stiu ca nu poti daca ai cartela prepay!

| Popa_Laura_1968 explică (pentru Alecsa90):

Ba da, exista optiunea BB unlimited pentru prepay, o folosesc de cateva luni bune. Sa incerc sa vad daca functioneaza solutia ta. Multumesc.

| Popa_Laura_1968 explică (pentru Alecsa90):

Nu merge varianta ta Alecsa sad.

| Alecsa90 a răspuns (pentru Popa_Laura_1968):

Imi pare rau dar eu asa am reusit...mie cineva de la Vodafone mi la resetat!

| Monoranu_Remo_1993 a răspuns:

Nu trebuie resoftat asta e o prostie ceea ce au zis ei...iti trebuie un internet special. La oferte trebuie sa ai optiunea pentru internet blackbery