| Johnny_3038 a întrebat:

Credeti ca Moldova va intra in UE?

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate dupa cativa ani.Intrarea depinde nu numai de performanta ei economica ci si de contextul politic al momentului.

| Bacemi a răspuns:

Poate intra in UE datorita relatiilor pozitive cu unele membre UE stabilite in ultimul timp. Totusi influenta Rusiei este un impediment serios care nu cred ca va fi trecut cu vederea prea repede.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Moldova va intra in UE chiar daca nu va intruni toate conditiile impuse, totul depinde de relatiile cu statele europene, dar in special cu Romania.

| EUSIATIT a răspuns:

Ai spus MOLDOVA? republica moldova pentru a nu confunda reg noastra moldova. am scris cu lotere mici pentru ca nu mi afiseaza rasp [nu mi da voie pentru ca am scris cu litere mari

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Are sanse sa intre mai ales daca este sustinuta de unele state din UE.

| JeSa a răspuns:

Posibil

| Rizer a răspuns:

Alllina astea sunt lectii? ce ai? toata ziua ii urmaresti pe astia cu lectiile?>?

| Rizer a răspuns:

Eu cred ca va intra si moldova in ue

| Oktavian a răspuns:

Pina la urma da

| LiLlYAnNe a răspuns:

Eu cred in asta.Are foarte multe sanse.Va intra cu siguranta in UE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldova mai are de lucrat la relatiile interstatale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A modificat intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldova n-o sa intre in UE cel putin in urmatori 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca mi-ati dat stupid credeti ca Moldova o sa intre in EU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred pentru tara nu are sustinere