| onuticuta200312 a întrebat:

Sunt din Campulung Moldonenesc,jud. Suceava.Mi-am facut la inceputul lunii octombrie un abonament la autobuzul local, dar l-am pierdut.Nu stiu ce sa fac.Cand mi-am facut abonament am vazut ca dupa ce mi-a scris numele pe el si ce mai trebuia a mai scris ceva pe o hartiuta asemanatoare si a pus-o intr-un teanc.Eu nm-am gandit ca daca imi pierd abonamentul acea hartiuta este dovada ca eu chiar mi-am facut abonament.Am vrut sa merg pana acolo dar am aflat ca este deschis doar in ultimele zile ale lunii(25, 26,27,28,29,30,31).Nu stiu ce sa fac! Va rog ajutati-ma! Ar trebui sa-l intreb pe soferul autobuzului? FUNDA URGENT!
P.S. Daca sunteti din alta localitate si stiti ceva care m-ar putea ajuta va rog spuneti-mi!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, daca iti pierzi abonamentul esti obligat sa iti faci altul. Nu exista posibilitatea de a dovedi ca ti-ai facut abonament, este obligatia ta sa il pastrezi si sa faci altul daca il pierzi.

| laury24 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu soferul. dar din pacate nu prea cred ca mai ai ce sa faci;(