| Bianca555 a întrebat:

Sunt eleva de gimnaziu si vreau sa studiez in strainatate ce acte imi sunt necesate si cum trebuie sa procedez. (ofer funda)

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Singura care poate cauta raspunsuri esti tu! Trebuie sa fii sigura unde vrei sa intrii, ce limbi straine stii etc. Apoi cauta pe net scoli din strainatate(depinde de oras), intra pe site-ul lor si scrie acolo. Mai bine stii din surse sigure, de ce nu cauti? Tu esti singura care stie unde vrei sa mergi, in ce oras... oricum actele de inscriere depind de la o scoala la alta, mai ales in strainatate, sunt anumite criterii.