| Kyzz a întrebat:

Sunt interzise petardele? am 12 ani

12 răspunsuri:
| Sconcsiş a răspuns:

Masina de spalat traieste mai mult cu Calgon!

| Simona a răspuns:

Pai... ceea ce stiu este ca sunt extrem de periculoase si nu ar trebui folosite.

| AnnaMaryStar a răspuns:

Da petardele sunt intersise pana la carciun sau pana de revelion

| alexutu001 a răspuns:

Din cate stiu eu sunt interzise

| gwen4u5 a răspuns:

Sunt interzise, iar cine are asupra sa petarde si este prins, indiferent daca le-a folosit sau nu, poate primi o pedeapsa de la 2 la 7 ani.
Pe 30, 31 si 1 poti detine artificii, dar fara rachete(sunt interzise).
Au venit niste politisti la noi la liceu si ne-au zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt interzise!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar grenadele sunt legale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt interzise

| stef112 a răspuns:

Am 13 ani si folosesc peatrde la greu si artificii si de toate sunt din pantelimon aici si politia da cu ele le confisca si apoi le imparte in toat politia cu preturi de nimic pentru politisti. ba chiar unii prieteni mi curajosi de-ai mei au aruncat lanaga un politist si nu le-a spus nimic... la mine se gasesc peste tot daar daca esti din buc vezi ca gasesti si in cora pantelimon si in europa sau obor sunt pe la toate tarabele tot ce vrei destul de ieftin. boc a interzis petardele ca sau auzit unii care au spus'Boc face POC' si cred ca s-a speriat. oricumm succes la dat cu ele :d.

| мяaρѕмσкє a răspuns:

Ai voie cu petarde doar pe data de 31 Decembrie.Si trebuie sa ai peste 18 ani ca sa poti detine. Daca nu, ai amenda!
Succeswinking

| Bogdan_4976 a răspuns:

Da