| Mariusika118 a întrebat:

Sunt la facultate la Lucian Blaga in Sibiu la specializarea Economia Comerţului Turismului şi Serviciilor (E.C.T.S.)iar anul asta avem printre materii si Practica pentru care va trebui sa facem un dosar/caiet de practica. As vrea si eu sa stiu la ce tipuri de firme as putea sa fac practica. Pot de exexmplu sa fac practica la un anumit hotel ca receptioner sa spunem? Mai astept si alte sfaturi daca se poate. Multumesc mult.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ceau Mariusika! Si eu "mi-s" din Sibiu! Aceeasi Universitate am terminat-o si eu, doar ca alta specializare, sâc! Adica Fac. LIJ-ul, stii tu ce e! Sau fostul LIJ, ca acum s-au cam dispersat...
Eu zic sa vorbesti cu un profesor mai comunicativ, de la facultatea ta, care sa te îndrume spre o destinatie "bună", sa nu pierzi timpul facand practica unde nu trebuie, ca apoi sa o iei de la capat, pe fuga si in disperare. Nu ti-ai intrebat colegii, ei ce fac? Unde se duc sa-si faca practica? Trebuie sa iei legatura cu ei, dar neaparat sa intrebi si pe proful de specialitate. Profesorul Voicu mai este acolo? Uite, te poti duce la el! E o persoana extraordinara, dar nu stiu daca nu s-a pensionat.