| maxim341 a întrebat:

Telefon nokia 2330, nu recunoaste alta catela decat cartela mea, cand incerc sa introduc o alta cartela imi cere codul de siguranta care nu il stiu, am incercat si mastercode si tot nu merge ...help plss telefonul nu e codat

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

:"""cand incerc sa introduc o alta cartela imi cere codul de siguranta"""
Fii mai explicit si spune si nu te zgarci la amanunte: cartela noua este tot pe aceiasi retea ca a ta sau alta retea? Deoarece este posibil sa fie blokat pe alte retele si merge numai Vodafone (exemplu).O poti rezolva la un centru unde iti va debloka telefonul(sa lucreze pe ori ce retea gsm)Succes

1 răspuns:
| eandopuncttk a răspuns:

Alte cartele din afara retelei in care esti tu ai vrut sa spui.,
e codat telefonul