| grigor3 a întrebat:

Teoria evolutionista sustine ca dupa ce murim ne reincarnam? sau sustine ca murim si atat?

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Murim si atat, reincarcarnarea este in unele religii orientale.

| EraserHead a răspuns:

Prost mai esti sa crezi ca te reincarnezi.

| RAY a răspuns:

Daca tu ai inteles din Teoria evolutiei ce sa spun, ce legatura are viata de apoi cu evolutia vieti?

| doctorandus a răspuns:

Teoria evolutiei nu sustine nimic referitor la viata dupa moarte: nici ca exista, nici ca nu exista, nici ca te reincarnezi, nici ca nu te reincarnezi. In general stiinta nu se ocupa cu Dumnezeu sau cu viata de dupa moarte.