| Sergiu2k12 a întrebat:

Tiganii sunt indieni?

Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

Bună.
Informeazăte după acest site.
http://www.frontpress.ro/......tins.html.
Pa, pa!

11 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Salut.
Se zice că țiganii se trag din indieni, deoarece aceștia au fost strămoșii lor dar e numai un mit. Aşadar nimic nu este sigur.
Pa-pa.

| RaVuL a răspuns:

Da asa se spune

| Ramo137 a răspuns:

Nici unii... dar daca ar fi doar un tigan si un indian..cred ca l-as salva pe... indian xD

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ei sunt indenii am aflat si eu asta acum cateva zile.

| greyhound a răspuns:

Trebuie sa fie o legatura, cand vad indieni pe la Discovery Channel ma gandesc "Astia e de'ai nostri"; seamana ai naibii de mult

| Vans a răspuns:

Să se ducă înpoi în India.

| τττ a răspuns:

Bună!
Se zice că țiganii se trag din indieni, deoarece aceștia au fost strămoșii lor.
Pa, pa.

| jeek0 a răspuns:

Sunt triburi nomade care se trag din indieni e adevarat.cauta pe wikipedia.e cel mai usor.

| Miihaelaaa a răspuns:

Mie mi se pare ca tiganii sunt romi.

| suffarstar a răspuns (pentru Miihaelaaa):

Nu sunt romi. De aia toata Europa striga: Romania tara romilor! Seamana, nu?
De-alungul istoriei au fost numiti tigani. Cred ca se trag din indieni.

| adrianoadyyy a răspuns:

Nu neaparat(nu toti)