| BUBULINA a întrebat:

Tot sun pe cineva si imi spune ca: "Numarul format este blocat pentru apelurile de sosire".
Ce inseamna asta? Nu mai este bun numarul?

Răspuns Câştigător
| pysysexyshyrea a răspuns:

Exact! numarul nu mai e bun!

13 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Inseamna ca el restrictioneaza persoanele care il suna. El doar poate sa dea mesaje sa primeasca mesaje si sa apeleze.

| thehope a răspuns:

@kratos nu stiu daca poate sa si primeasca mesaje.si eu am incercat sa trimit mesaj cand imi spunea ca are blocate apelurile de primire, dar nu imi dadea voie sa il trimit...
Intr-adevar asa e BUBU-LINA are restrictionate apelurile...nu e vorba ca nu e bun numarul, ci doar nu vrea sa fie deranjat/a.

| Aries90 a răspuns:

Poate a pus doar numarul tau la " numere restrictsionate ".

| Lioana a răspuns:

Acest mesaj se intalneste in reteaua Cosmote si este dat atunci cand numarul a iesit din perioada de gratie. Adica nu mai poate primi apeluri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-a redirectionat spre un fost nr de-al lui pe care nu-l mai foloseste si nu se afla in telefon, sau respinge apelurile cu "C"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce numar? Daca e al unei gagici, da-l incoa, ca incerc sa o sun eu pentru tinehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea/cea care are numarul blocat pentru apelurile de sosire m-a sunat ceva mai devreme nu am ajuns la tel, iar cand sun in spune...
care este cauza? Deci cu 10 min inainte m-a sunt si acum nu poate primi apeluri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m'a sunat cineva si cand am incercat sa sun mi-a dat cocupat si dupa i'a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu problema asta, tot ce trebuie sa faci este sa stergi numarul persoanei respective din telefon si sa-l bagi iar, peurma merge.
Salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daac ti-ai rezolvat problema. mi-ai putea spune si mie de ce cand vreau sa trimit un mesaj oricarei persoane din agenda imi spune ca mesajele sunt blocate?

| SufarStar a răspuns:

Dupa cum au spus si ceilalti exista 2 posibile raspunsuri la intrebare: 1.Numarunl nu mai este valabil
2.Persoana respectiva nu si-a facut bine setarile la serviciul de restrictionare apeluri de sosire...

| RalucaYoana a răspuns:

Se poate sa nu fie nr valabil sau poate fi la setari probleme. Poti afla daca nr este valabil si e probleme la setari doar daca formezi nr de reincarcare a cartelei si daca poti sa stii ca nr. tau este valabil.