| LipoLipo a întrebat:

Ultimul status al expeditiei: refuz primire in data 17.05. 2016 17:39.Ce înseamnă asta? Am verificat un colet la Fan courier cu ajutorul AWB si am văzut asta.Careva care știe ce înseamnă? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

De obicei acel status apare atunci cand curierul a venit la usa, ti-a inmanat coletul, si tu l-ai refuzat.

Daca lucrurile nu au stat asa, si curierul nici macar nu s-a prezentat la usa, atunci trebuie sa suni la Fan Courier si sa le explici situatia.

Daca nu au trimis coletul inapoi intre timp, vor incerca inca o data sa ti-l livreze.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca destinatarul coletului a refuzat primirea lui si coletul va fi returnat expeditorului.

| LipoLipo explică:

Și nu o sa mai primesc coletul?