| Mada4ghn a întrebat:

Un prieten de al meu a facut magie neagra si in ultimul timp in toate pozele in care zambeste el iese incruntat, cand s-a dus la biserica atunci cand l-a intrebat preotului la spovedanie cum il cheama a inceput preotul sa tuseasca si cand sa ii puna aceea manta(sfanta) ii tot aluneca preotului si nu a reusit sa il spovedeasca. iar intr-o poza facuta de mine el arata normal si pe aparat a iesit machiat, cu cruce deasupra ambelor sprancene si cu ochii rosii. El a fost diagnosticat de medic ca avand schizofrenie si imi este foarte frica si nu stiu cum sa il ajut...probabil ma considerati nebuna. dar este adevarul. Si lui in zapada mereu ii este cald

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana la urma, este posibil sa existe niste forte negre, ale raului carora iti vinzi sufletul cand te apuci de magie neagra. In mod cert, genul asta de tranzactii sunt ireversibile. Cand s-a apucat de magie, sunt convinsa ca a renuntat definitiv la Dumnezeu, Biserica sau altceva in genul asta. Este alegerea lui si, din punctul asta de vedere, s-a pierdut.

| DoarImpreuna a răspuns:

Pai e schizofrenic deci ii trebuie tratament de specialitate. Cat despre magie si alte alea trebuie sa mearga la duhovnic, pastor, preot etc. Numai ca trebuie sa vrea el sa faca ceva in sensul acesta, degeaba vrei tu daca el nu vrea.

| KirigayaKirito a răspuns:

? Foarte ciudat dar am vazut cazuri reale deci te cred! Trebuie sa ii faci exorcism( laughing, nu credeam ca o sa ajunj vreodata sa ii zic asta la cineva). Daca chiar nu minti atunci exorcismul l-ar ajuta.Sigur nu e posedat?sad. Pune-i un crucifix pe frunte si citeste-i din biblie, muuuult! Punel sa bea apa sfintita si arunca cu apa si pe el.Arde salcie si plimba-te cu ea prin casa ca alunga spiritele rele! nu stiu ce sa zic dar nu prea cred, oricum daca e adevarat ai GRIJA! Daca devine agresiv continua sa ii citesti si eventual leaga-l de un scaun! Daca nu se preface asta il va ajuta! Domnul sa fie cu voi si roaga-te la el mereu! PWP, funda?big grin

| JohnnyBi a răspuns:

Si cand te-ai trezit era soare afara rolling on the floor. magie neagra? sry sa iti spun, dar nu mai suntem in secolul 13 ca sa il arda pe rug pentru magii. sau s-a dus la vrajitoarea omida laughing. du-te la preot sa ii faca o exorcizare ca in filmul "constantine"rolling on the floor.

| alecs871 a răspuns:

Uuuuuuuuu! O sa mai doarma cineva la noapte fara un bec aprins in camera?

| Klepto a răspuns:

Schizofrenia se manifesta prin halucinatii, nu cred ca prietenul tau are asa ceva, ci altcineva.
Dupa cum l-ai descris, parca ii posedat.
Iese incruntat in poze zici tu, sau il vezi tu incruntat.
Isi spune numele si parintele incepe sa aiba TBC si astm.
Este chel si-si da chelia cu unt ca mana parintelui sa nu stea.
I-ai facut o poza si a iesit ca dracu.
Prietenul tau a fost cumva exilat prin Siberia? ca oamenii de acolo pot sa faca plaja in timpul iernii noastre.
Corect, nu te cred, dar consider ca ai o imaginatie mult prea activa.

| T3qUyLa a răspuns:

Foarte interesant ce spui...nu stiu ce sa-ti zic, ar trebui sa vorbesti cu un preot care se pricepe in exorcizariwinking

| claudiuxs a răspuns:

Bun, te-ai gandit la exorcism? suna aiurea, e psoibil ce ai spus, ar fi o solutie, puterea unui diavol e mare, dar nu la fel ca puterea Domnului, asa ca sa las ocultismul si sa fie exorcizat

| AneBbi a răspuns:

Poate o fi vampirlaughingnu stiu ce sa zic poate e posedat nu stiu habar nu am dar m-am cam infricoshat putin cand am auzit asta deci nu stiu dar interesantthumbs up

| Ratza_6881 a răspuns:

rolling on the floorpune o poza cu el