| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea vedea niște camere web (live) din Predeal și Pârâul Rece? Mai mult mă interesează dacă a nins și cum este situația drumului (asfalt) Predeal- Pârâul Rece - Râșnov. Maine intenționez să traversez pe bicicletă această secțiune și vreau să știu cum este situația pe acolo. Sau dacă cineva a tranzitat azi DN1 zona Predeal să îmi spună și mie cum este.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Https://www.alpinexpert.ro/live/telecabina-busteni-babele
Ai si alte variante din alte zone de munte.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Merci fain! Arată ok și Predeal, Sinaia. Pârâul Rece nu am găsit, însă nu m-aș băga la pârâul rece pentru că anul trecut, cam tot în aceeasi perioada de timp, la sfârșitul perioadei stării de urgență ( luna mai) am prins un frig de nu mai simțeam degetele de la mâini, cu tot cu mănuși. Nu era zăpadă, însă era frig și până în Râșnov am făcut cuie ca să zic asa.

| NunuNini a răspuns:

Acum doua zile am trecut pe acolo. La Predeal erau mormane de zapada pe strada de la curatat carosabilul.