| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi recomandati sa vizitez in Predeal? Stau cateva zile si nu vreau sa ratez nimic.Stie cineva daca a si nins?

Răspuns Câştigător
| MyFavoriteAvatar a răspuns:

Statiunea Predeal de pe Valea Prahovei ca si Busteni este o statiune foarte importanta, numerosi turisti vin aici indiferent de anotimp datorita frumusetii locului, aerului curat si a numeroalelor obiective turistice.
Iarna turistii vin din toata tara pentru a skia, existand nu mai putin de 5 partii de ski cea mai importanta fiind partia Clabucet ce dispune de telescaun, iluminare pe timp de noapte si tunuri de zapada.
Predeal, obiective turistice
Printre obiectivele turistice din statiunea Predeal amintim de: manastirea Predeal, Biserica Sfintii Imparati Constantin si Elena, traseele montane ce pot fi strabatute pe jos, cu motoarele de teren, atv-ul sau daca este iarna cu ajutorul unui snowmobil, excursii la cabanele montane din apropiere (Trei Brazi, cabana Clabucet).

2 răspunsuri:
| panterareasiagresiva a răspuns:

Du-te si tu la o partie ceva. distreaza-te happy. Pai cred ca ninge e la munte nu?

| anonim_4396 explică (pentru panterareasiagresiva):

Din pacate am auzit ca inca nu a nins...