| IuLyuTzZikA a întrebat:

Unde pot gasi expresii frumoase despre flori?

Am cautat pe google dar nu am gasit... Dati-mi un site voi va rog mult mersi mersi:*

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Plăpânzii ghiocei îşi scot clopoţeii de sub zăpadă, fir de ghiocel plăpând, ghiocelul-delicatul clopoţel, floarea cristalina, floarea primaverii, albeşte floarea ghiocelului, macul roş la faţă, elegante floricele, toporaşii albastri ce se închină gingaşelor lăcrămioare, suavă floricică, clopoţei şi mazarele îmbătate de parfumuri, frumusetea trandafirului, gingasia crinului, farmecul simplu al narcisei, parfumul violetei (http://compunerisiexpresifrumoase.blogspot.com/......avara.html )

1 răspuns:
| Comaneanu_Andrei_1988 a răspuns:

de florile marului
floare la ureche
sper ca v-am fost de folos