| Sports a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Am mare nevoie de ajutor dau

Nu ma pot conecta pe facebook, apare asa: " Conexiune criptata, criptare grad inalt( RC4, chei pe 128 biti). Pagina pe care o vedeti a fost criptata inainte de a fi transmisa prin internet. Ce pot face?

Specific ca folosesc Mozilla si nu vreau sa renunt la acest browser, am dar restart la pc, am sters cookie-urile si degeaba tot asa pare.

1 răspuns:
| july00 a răspuns:

Criptarea reprezintă un mod de a îmbunătăți securitatea unui mesaj sau fișier prin amestecarea conținutului astfel încât să nu mai poată fi citit decât de cineva care are cheia de criptare corespunzătoare pentru a-l repune în ordine. De exemplu, dacă achiziționați ceva de pe Internet, informațiile tranzacției (cum ar fi adresa, numărul de telefon și numărul cărții de credit) sunt de obicei criptate pentru a ajuta la păstrarea lor în siguranță. Utilizați criptarea când doriți un nivel puternic de protecție al informațiilor.
Foloseste google chrome. poate merge!