| robertpopescu12 a întrebat:

Va salut, Sampoanele head and shoulders au efect anti bacterial la fel ca si gelurile de dus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scrie pe ele. Gelul de dus e una samponul e alta.

| robertpopescu12 explică (pentru darrio2007):

Da, dar daca nu am, nu e la fel de eficient la gelul de dus?

| darrio2007 a răspuns (pentru robertpopescu12):

Samponul este pentru păr. Gelul de dus este pentru corp.
Intelegi?

| Simpatic a răspuns:

Nu este antibacterian in sensul in care vrei tu, ca sapunul de maini antibacterian sau ca gelul de dus...
daca vrei si sampon si gel de dus, cumpara unul din comert de tipul 2 in 1 sau 3 in 1winking
sunt sampoane cum ti-am zis in randul de mai sus care sunt si gel de dus dar nu sunt de genul head and shoulders

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Te speli cu ce ai pentru moment si data viitoare cumperi ceva pentru par si corp daca iti este mai usor asa.
Daca nu scrie antibacterian inseamna ca nu are aceleasi calitati ca pe cele pe care scrie, insa este mai bine decat nimic.
Toate cele bune,