| teknoob a întrebat:

Vad pe okazii tot mai multi vanzatori care vand telefoane cum ar fi iphone, samsung galaxy s2 codate pe orange/vodafone si pretul este mult mai mic decat in magazin. Mai sunt si cele neverlocked. De unde se aprovizioneaza? merita cumparate de la ei sau nu?

Răspuns Câştigător
| Makingston a răspuns:

Le au din alte tari unde telefoanele sunt mult mai ieftie la abonamente. Sunt rromi... bisnitari care ii aprovizioneaza. Se duc si fac contracte false la 20-30 euro si le da iphone4, HTC desirehd, Samsung galaxy s2 la preturi foarte mici... poate si 0 euro.

2 răspunsuri:
| Marius151 a răspuns:

Pot sa fie fake-uri chinezesti.

| LeLeCakes a răspuns:

Nu pentru ca is la mana a doua ori is stricate touch screnul si le vand mai ieftine ori nau bateri
sau is produse false nute uita mai bine catva in plus decat sute de lei pierduti!