| andreiboss31 a întrebat:

Voi ce-ati alege dintre sa mearga la camin unde ar trebui sa platesc 150 de ron pe luna-suntem trei in camera-si ar trebui sa platesc taxa de 2000 de lei pe an in Bucuresti sau sa fac naveta din mangalia la constanta m-ar costa tot 150 si taxa ar fi 3200 de lei?

Răspuns Câştigător
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Prima varianta ar fi mai buna, dar asta ar insemna sa fii mai departe de casa. Daca totusi preferi sa ramai acasa si sa faci naveta e ok si asa ( am avut cateva colege din Mangalia carea faceau naveta la Constanta si erau foarte multumite). Alegerea este a ta!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi unde este mai ieftin.

| CataC a răspuns:

Salut
Daca nu e facultate navala sau ceva similar, Bucuresti. Ai mai multe oportunitati de angajare si in timpul facultatii si dupa.
Plus ca nu e nici prea departe, esti la cateva ore de casa si cu tren si cu masina.
Mai astigi si 100 lei/luna din taxa.
Bafta

| KodrutZ a răspuns:

Bucuresti, sint sanse mai mari sa gasesti ceva de lucru in timpul facultatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti! Acum unde crezi tu...

| Daliutza a răspuns:

Sa mergi la camin la Biciresti. pentru ca e foarte frumoasa viata acolo.dar acum e la alegerea ta ..eu cred ca ti-ar sta bine cu 1200 lei in buzunar.

| Daliutza a răspuns:

Sa mergi la camin la Bucuresti. Pentru ca e foarte frumoasa viata acolo si in general viata de camin.Dar acum e la alegerea ta ..eu cred ca ti-ar sta bine cu 1200 lei in buzunar.