| Trinitygen a întrebat:

Vreau sa folosesc Paysafecard sa imi cumpar puncte pe un joc. Singura problema e ca habar nu am cum sa folosesc aparatele acelea. Dau pe optiunea de Paysafecard, 25 ron (5euro), si imi spune sa verific daca PIN-ul este scris corect. Casuta e goala. Daca apas pe ea, pare ca ma lasa sa scriu, nu e nici o tastatura. Am presupus ca trebuie un card propriu-zis, care daca il bagi in aparat iti zice codul. La acel magazin nu aveau carduri de vanzare. Nu se poate tipari un astfel de cod de 5 euro, pe un bon, si sa-l bag in joc? Cum se procedeaza, mai exact?

1 răspuns:
| Madellina a răspuns:

In loc sa te duci la aparatele acelea pe care trebuie sa umbli tu, mai bine incearca la aparatele PayPoint. Se gasesc in tot felul de magazine si vanzatoare lucreaza pe ele, tu doar ceri valoarea pe care o vrei. Poti intra pe site-ul celor de la PayPoint si cauta cel mai apropiat magazin partener: http://ro-ro.paypoint.com/localizare-comerciant