| DouaPuncteD a întrebat:

Vreau sa imi explicati ceva...thinking Am o cerinta la biologie si nu prea inteleg la ce se refera.:
Precizati adaptarile iepurelui de camp la conditiile de mediu.thinking

Răspuns Câştigător
| Alexxe a răspuns:

Buna.
Se refera la metodele prin care iepurele, se adapteaza la mediul din care provine, si la contitiile lui, de exemplu : iepurele foloseste copacii ca sa se ascunda de pradatorii mai mari, iepurele foloseste iarba inalta pentru a se ascunde de pradatorii mai mari, iepurele mananca morcovii care cresc pe plantatiile oamenilor. Spre concluzie trebuie sa explici cum foloseste iepurele mediul pentru a trai.
Pa-pa!

7 răspunsuri:
| FuunkiiieDoll a răspuns:

Pai se refera cum se fereste iepurele de:frig, canicula, inghet.sh conditii din astea de clima. de exemplu de frig se fereste cu blanita love struck

| thegreatgatsby a răspuns:

Cum se adapteaza la mediul in care traieste.

| DouaPuncteD explică:

Pai si care sunt conditiile?:S, nu pot sa ma exprim

| dragos12 a răspuns:

Se refera la cum s-a adaptat la viata pe camp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa am si eu o intrebare si niic eu nu situ si maine trebuie sa facneaprat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeiasi cerintasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se refera la adaptarile iepurelui la mediu:pigmentul blanii, reproducerea, 2 pavilioane lungi etc