| ShadowLoleris a întrebat:

Vreau să-mi fac o iubită, dar nu știu cum din cauza traumelor prin care am trecut din cauza părinților când am fost mic.
Ce să fac să pot avea o iubită, orice fată pe care o vreau, nu de-alea ușoare (scuzați-mă pentru termen)!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să te vindeci de traume, nu intra așa într-o relație.

| MValentin a răspuns:

Daca iubești o persoana automat nu mai contează absolut nimic. Oricate traume sau orice probleme ai avea.
O spun din experiența, iubita-mea a avut probleme grave si era suspecta de cancer(nu a fost sa fie doamne ajuta) iar maica-mea singura ce ii spuneam ce aveam pe suflet mi-o zis ca e curva si ce sa stau cu cineva ce poate muri maine.
Si uite astfel... am rezistat am lasat familia ce in secolul 21 reprezinta 80% din cazuri un rahat si anul viitor eu cu ea o sa ne mutam împreună

| sabin89 a răspuns:

Încearcă mai întâi să te împrieteneşti cu una din fete, pe care o găseşti plăcută, fără să pui imediat sentimente sau pasiune. O prietenie simplă. Conversează cu ea de una, de alta. Şi vezi dacă manifestă şi ea o cât de cât simpatie faţă de tine. Apoi, o să vezi că lucrurile vor merge de la sine. Nu umbla după vreo reţetă anume. Vara e ceva mai uşor, că o poţi invita la o plimbare ceva. Dar şi acum se poate. Totul e să nu te arunci din prima. Ia-o treptat.

| zilog a răspuns:

Si eu am trecut prin tot felul de probleme dar incercă să le iei ca si pe un vaccin

"Nu e carte să înveți
Ca viața s-aibă preț ­
Ci trăiește, chinuiește
Și de toate pătimește
Ș-ai s-auzi cum iarba crește.

(Mihai Eminescu - In zadar in colbul scolii)"

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Care este adevarata problema? Ce traume din copilarie? Atunci cand o sa dai de cineva, o sa dai, nu are legatura cu copilaria, ci cu tine si tine de acum.

Deci care este problema? big grin ce te impiedica da faci asta?

| artemidak a răspuns:

In primul rând trebuie sa te vindeci de traume pentru a face orice, pentru ca traumele ne fac sa luam decizii nașpa și sa facem tot terci.
deci apuca te de psihoterapie(cu un terapeut bun) și apoi totul va veni de la sine.

apoi dacă mai e ceva ce îți pot spune despre majoritatea fetelor e ca alea serioase urăsc băieții de genul,, buna pisi cf vr sa fii cu mine?", nu frt fetele cu un pic de creier in cap și care nu se pun cu oricine vor oameni drăguți care întâmpina cu flori, nu dubioși mAchO.

| ShadowLoleris explică (pentru artemidak):

Eu nu sunt d-ăla machio!

| ShadowLoleris explică (pentru DoarBogdan):

Am văzut cu ochii mei, cum tata era s-o omoare pe mama, de mai multe ori!
Și problema cu fetele, este că nu-mi vine ce să le spun, nimic, NIMIC! Nici măcar lucruri banale!

| zilog a răspuns:

E greu cu româncele iti recomand daca esti viril sa câștigi si un ban si o cetățenie din treba asta! Mulți nordvegieni sunt ipotenti si multi elvetieni sunt homosexuali si din acest motiv femeile cauta pe cineva care sa fie crestin potent si să ii placa femeile
iti recomand sa incepi cu nordvegia cauti cele mai nordice orase din Nordvegia aproape de finlanda pentru ca de la alcool droguri si frig nu le mai functioneaza pasiunea barbatilor de acolo
Tu sa nu bei acolol ci sa faci muschi pana atunci
Iti recomand sa mergi la inceputul verii dar cu muschi pe tine

nu iti face tatuaje pentru ca pentru ei tatuajele sunt = cu pușcăriaș
OEMNII TATUATI SUNT VĂZUTI CA ȘI CRIMINALI

Incercă să faci rost de haine electate dar nu de lux nu de fite ci cât mai naturale noi sa ai până atunci.

Incercă să faci mușchi și să te bronzezi
eu nu recomand bronzatul nimanui la salon ci il recomand pe cel natural
asa că dacă o iei de pe data de 1 mai si stai la mare la noi toata luna mai si iniți gata ai făcut și mușchi si bronzat.
In tot acest timp trebuie sa inveti spaniola pentru că spaniolii si mexicanii sunt mai apreciați de cât românii pe acolo
si poți spune că ești din mexic sau Spania.

Acum mergi cu pantaloni mulati
mănânci si tu ceva țelină maraton ceva să se vadă că e mare
si o să vină femeile să pună mâna pe tine să tragă de tine in metrou pe stradă in autobuz
trebuie să te imbraci ca un gigolo italiano
cu aceiasi atitudine de digolo dar nu cu haine pe care sa scrie cocalar

si atunci sa vezi tu cum trag femeile la tine.

Nu te chinui nu îti pierde viata cu Româncele pentru că sunt foarte putine care chiar să vrea un bărbat din dragoste si pasiune

Câte crezi că ar vrea un bărbat român asa in mod gratuit si voluntar.
Nu spun că toate.
Dar in esență româncele nu prea fac ele școală si nu prea știu să îsi câștige propria lor existenta si INDEPENDENȚĂ FINACIARĂ!

Si nu cred că țî-ai dori o femeie care să fie dependentă finaciar total impreună cu toată familia ei doar de bnaii tăi!
Eu am avut multe românce si in 90% din cazuri ele m-au luat doar pentru că se foloseau de mine in loc de sponsor.

Asa daca vrei sa fii sponsor mai bine intri pe publi24 la matrimoniale si te costa mult mai putin de cât să iti iei pe una acasa la tine.

Dar dacă vrei pe cineva care chiar să aibă afacerea ei intrata in sânge ca si obicei sa fie competitivă si să îsi câstige prin propriile cunostinte abilitati existenta atunci iti recomand Nordvegience din orașele cele mai Nordice ale Nordvegiei cât mai apropae de Finlanda!

Si atunci vei avea parte de femei culte care nu te văd pe tine ca pe un sponsor!

Nu iîti pierde viata cu româncele pentru că în general peste 20 ani viața ta va fi doar un dezastru!
pentru că tot ceea ce ai câstigat tu in ultimii 20 ani le-ai dat lor si tot timpul te-au ținut intr-un fel de competiție
ca și când dacă nu le dai tu o să le dea altul
asta este cursul fundamental inspre care se indereptă majuoritatea relațiilor din acestă țără.

IN LOC SĂ FIE BAZATE PE CELE MAI PURE ȘI SINCERE SENTIMENTE DE DRAGOSTE BUNĂTATE SI DĂRUIRE RECIPROCĂ

Româncele vor sa le oferi mult mai mult de cât ai câștiga tu de la un serviciu normal de mecanic de biciclete sau de vopsitor sau de electrician sau de vânzător la chioșcul de ziare.
Ele vor haine cum le invață canal D si toate televiziunile
si vor si mașini să se dea mari la celelelte fete cu care au copilărit că cine au juns ele
adica pe cine au pus ele cmâna
si tot timpul o sa iti reproseze câte ceva
si toata viata ta va fi un repros ca altele au si tu nu le oferi

Si daca ii oferi cazare ea o sa condisdere ca aia e standard asa iesit obligat sa ai unde sa stai nu pe strazi ci sa platesti la un apartament si nu va considera ca asta este deja un efort pentru tine sa ai cunde sa stai si ce să ii dai să mănânce ci ea va vrea ceva implus peste acest lucru adica masini adica vacante
adica genti si cizme si bani să ii facă praf si risipă pe banii tăi
si daca cumva va câștiga si ea un salariu de 900 lei / luna ca inspector resurse umane sau ce job mai are si ea
ea banii ei nu ii va pune la un loc cu tine sa platiti curentul si intretinerea si chiria
ea banii ei ii va flitui instataneu pe tot felul de tâmpenii herbalife avon nici nu stii pe ce a dat ea banii ei
si pe deasupra tu trebuie sa dai bani si familiei ei pentru ca in general famililile fetelor românce au pensie foarte mica
sa unele chiar au părinti casnici bolnavi de cancer diabet nebunie
pentru ca tatal lor a furat toata viata si a fost braconier si camatar si jecher si sa descurcat cu câte putin din tot felul de furisaguri de prin vagoane de tren si combinatii cu mafiotii si cu firmele pe care le avea el si unde folosea materie prima furata de prin fabrici.
iar acum când nu se mai poate câștiga din furăciuni si combinatiii
acum când sa imbolnăvit el vrea să ii ajuti tu sa aiba din ce sa traiasca si ei si bunicii fatei respective că pensiile sunt mici si mai ales când au nevoie de multe medicamente si de oameni care sa ii ajute cu spalatul si cu dusul olitei
si mai ales ca batranii au nevoie si de operatii
si toate aceste respomsabilitati sunt in cârca ta obligatoriu ca tu le-ai lauat speranta lor de a trai o viata mai buna
si vin la tine asa cu forta să iti ceră ca si când ai fi obligat să le dai si te ceartă in casa ta
si pâna la urmă daca cumva ai facut vreun copil cu o românca o sa ajungi sa fii dat afara din propria ta casa de socri pentru că aș ao pun ei să isi găsesca un sponsor mai bun pentru ei de cât ai fost tu că tu trebuie acum sa sponsorizezi in continuare ca doar de ai copil cu fata lor ca si când i-ai nenorocit pe toti
ca i-ai facut un copil celei pe care o aveau ei de muls de bani
si acum gata tu esti obligat sa te ocupi mereu de mâncarea lor si medicamentele lor si de bani pentru gaze si bani pentru curent ca ei nu au ca nu prea au muncit de la revolutie până acum
ca in acesti 30 de ani au avut chiosculete tarabe a dat faliment mina de cărbuni unde ei lucrau in 1994
si acum ei nu au nimic pentru ca din 1994 nu au muncit nimic cu acte in tregula si tu trebuie sa le faci baie la casa
tu trebuie sa le pui gresie
tu trebuie sa le dai atât de mult in cât să poata și ei să se dea mari pe la vecinii de pe scara blocului că fata lor nu a ajuns rau
ci că a ajuns bine si că ii intretine si pe ei cineva
sau pe la tara sa se dea mari la tot satul
si tu trebuie sa le platesti datoriile la chiosc pentru ca parintii fetei iau bere de la chiosc in fiecare zi si au datorii si se bazeaza pe tine ca si conventie tacita ca tu le vei plati lor toate datoriile lor pe motiv va tie ti-au dat fata lor singurul lor lucru pe care il aveau ca sa il imbratisezi
si iti spun pe fata ca oricine este cu fata lor trebuie sa construasca la casa de la tara si sa ii intretina si pe ei
si vin si se muta la tine si nu mai pleaca din casa ta pentru ca nu le-ai dat cât ei au avut nevoie pentru ca ei sunt administratorii fetei lor pe care o vad ca pe mina lor de aur si singura lor speranta ca sa mai traiască!

asa mi-s-a intamplat mie toata viata.

si daca eu am mai angajat-o pe câte una pe la primarie
pe alta pe la un serviciu al statului
pe alta am ajutat-o sa ajunga jurist si acum e avocat
mi-au dat toate papucii când s-au văzut că au ajuns medic
sau când a apărut câte unul care le-a oferit mai mult
gata au fost impisne si de familia lor sa sara in bratele celui care le ofera mai mult
si chiar daca eu decurs de 6 ani sa zicem ca am sponsorizat familia uneia din acesta poveste cu tot ceea ce ei aveau nevoie sa nu se duca la nici un fel de loc de munca
când a aparut un austriac gata a sărit in bratele lui
alta când a apărut un american gata a sărit in bratele lui
alta când a apărut alt austriac a sărit in bratele lui
atla când si-a terminat facutatea in care eu o sponsorizam sa stea a plecat cu un medic pe care la cunoscut la practica in africa la chirurgie si gata acum este sotie de medic chirurg in Germania.

Daca vrei sa nu treci si tu prin aceste traditionalisme post revolutionare românesti
Iti recomand să mergi in Nordvegia pentru ca acolo femeile au ideea sa faca ele cu mâna lor un chiosc un magazin o afacere
au din generatie in generatie cladiri de birouri pe care ele le inchiriaza

si cum ar fi sa ai o iubita o femeie care sa nu aiba nevoie de banii tai
ci sa aiba ea o cladire de birouri pe care o baga la inchiriat
si cum ar fi sa ai o femeie ca si cele exemplificate mai sus!?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Inteleg.

Si totusi, care este legatura dintre ce ai vazut in copilarie, si fetele? happy

Gandeste-te, ce a fost in copilaria ta, s-a intamplat fix pentru tine... pentru a te forma ca omul care esti astazi. Tot ceea ce a fost candva, s-a intamplat pentru momentul de acum, la fel pentru toata lumea, nu doar pentru tine. Deci trecut este trecut, nu se poate schimba, nu exista o alta varianta, a existat ce a fost, acum este altceva, peste o secunda altceva si asa mai departe. Intelegi? big grin

Asa ca pune punct, trecutului tau. Si eu am avut o parte de trecut nasoala, probabil si vecinul meu si asa mai departe, multe persoane au avut. Dar asta nu ne-a impedicat sa ne dezvoltam si sa facem lucrurile pe care le vrem mai departe. Nu ar trebui sa te opreasca nici pe tine. Din contra, ar trebui sa te motiveze, sa iti faci viata, exact cum ai vrea tu, cum ai vazut ca nu trebuie sa fie.

Legat de fete, este cu totul altceva, nu iti vine sa le spui nimic? Pai nu le spune nimic. Asteapta momentul tau potrivit. Doar nu o sa mergi la una si o sa ii zici direct ceva.
Astepti, o sa iti faci colege (nu stiu cati ani ai) o sa cunosti persoane noi, online sau mai stiu eu pe unde si o sa vorbesti cu ele amabil si deschis, cand vrei sa stii ceva, un subiect comun, cand vor ele sa stie sau cand simti nevoia. Nu este chiar asa mare lucru. Sunt si ele oameni tot ca tine, nu trebuie sa o dai in disperare. Sigur o fata ar aprecia daca nu ai face asta happy

Atunci cand o sa gasesti subiecte de interes, o sa le spui, te asigur happy

Iti doresc o seara frumoasa si sarbatori fericite! ^_^

| ShadowLoleris explică (pentru DoarBogdan):

Am 20 de ani și am terminat liceul.
Urmează să mă angajez.
Am prieteni care nu-și petrec timpul cu fete, și din cauza asta nu am oportunități.
Nici să mă bag în seamă cu străine pe stradă nu vreau!

| Februar30 a răspuns:

Poti sa incepi prin a-ti face amice cateva fete. Apoi o sa iti dai seama singur ce sa faci ca sa ai si o iubita.
(sau sa-ti faci prieteni care au fete drept amice si sa umbli cu ei)

| ShadowLoleris explică (pentru Februar30):

Am prieteni care nu stau cu fetele!?

| Februar30 a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Si cum te impiedica asta sa cunosti fete? Doar nu iti cer sa stai 24/24 cu ei.

| ShadowLoleris explică (pentru Februar30):

Fiindcă probabil alea nu stau cu mine dacă nu sunt și acei prieteni, care sunt cu ele din aceeași școală!