| Andreeaa20 a întrebat:

Vreau să slăbesc dar nu pot, nu mai mănânc dulciuri, în schimb mănânc pe zi 2 felii de pâine cu o salată de roșii, am slăbit doar 1 kg pe săptămână. Credeți că din cauza la pâine nu pot slăbi mai mult? sau din cauză că pun ulei la salată? Cum să fac să slăbesc 5 kg pe lună?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

5 kg tu vb serios? cum sa slabesti 5 kg omule cand si 1kg nu e grasime si aoa si masa musculara

| peperonies a răspuns:

Da, painea te va tine in spate cand incerci sa slabesti.
cu cat ai mai putin de dat jos cu atat e mai greu si dureaza mai mult. daca ai 100 de kile poti sa dai lejer 5 kile pe luna. daca ai 50... nu prea mai poti.

daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi sau cereale. spor.

| HadesSs a răspuns:

Faptul ca nu mananci inseamna doar sa nu adaugi in plus ceva fata de kg care le ai deja. Fa-ti un abonament la sala si include si miscare daca vrei cu adevarat sa slabesti, nu te ingrasi de la doua felii de paine, dar trebuie sa ai macar 3 mese principale.

| Volsvagan70 a răspuns:

Pai, slabirea include doua secrete:
1. Alimentatia Corecta
2. Sportul

Trebuie sa mananci mancare cu fibre si proteine, saraca in grasimi, de preferat mancare gatita.
Trebuie sa faci sport, alegi tu daca la sala sau acasa. La sala poti face o varietate mai mare de exercitii, dar acasa poti face abdomene, genoflexiuni. Si trebuie si sa alergi mult. Cea mai eficienta cale de a da jos grasimea de la buric este alergatul sau inotul. Poti alerga intr-un parc sau la un aparat de cardio.

| Venusgirl a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebuie sa devii vegetariana si sa urmezi un regim. Nu te-as sfatuis sa mananci paine alba si nici ulei. Ti-as propune sa mananci la orele 9:00 dejun. 13:00 masa. 16:00 gustare. 18:00 cina. 20:00 gustare. Mesele trebuie luate in cantitati mici. De asemenea, sport si multa apa.