| waXonwaXoff a întrebat:

Vreau sa stiu cum se afla coeficientii la formulele chimice rezultate in urma reactilor(combinare, descompunere, inlocuire si schimb).

Mai simplutonguerofa ne cere sa afla coeficientii dar eu nu stiu cum.Are legatura cu valenta?

Răspuns Câştigător
| bia_4582 a răspuns:

Uite un exemplu : H2 + O = H2O
coeficientii sunt : H2 si O
ca sa intelegi mai bine... tine minte ca, coeficientii sunt fei din fata la egal ( =)
sper ca te-am ajutat :* funda?

3 răspunsuri:
| waXonwaXoff explică:

@Bogdan culmea vroiam sa ii cer ajutorul unui cu numele Bogdan dar maine.Cu siguranta nu esti tu ala asa ca eu sper sa dispari cat mai repede de pe tpu.rowinking

| gfy a răspuns:

Sper sa nu afli de pe tpu.ro.

| AlePunct a răspuns:

Coeficientii sunt elementele pe care tu le combini sau cele din fata egalului.winking Bafta!