| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca radio pe net stil no-ip.org:8000/listen.pls este legal?

Răspuns Câştigător
| kinkyk a răspuns:

Orice radio pe net este perfect legal. muzica pe care o difuzezi nu este legala.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e foarte legal poti continua cu incredere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi dk ai un post de radio si nu ai licenta nu este deloc legal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai frate calm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nai frica e legal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt milioane de radiourii cu orice gen de muzica facute atat de amatori cat si de profesionisti, nu trebuie nici o licenta pe internet, in fm da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cam complicat de exprimat o parere in acest sens. Radioul e legal, ramane de vazut daca muzica ce o mixezi este legala si nu este considerata ca si piratata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce trebuie sa fac ca sa-mi fac un post de radio

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor eu sunt dj ai nevoie si de licenta si de drepturi de autor pentru ca oricepost de radio care depaseste 20 de ascultatori trebuie sa plateasca suportu nu il tine nimeni degeaba si nici muzica nu e gratis... uneori se numeste piraterie pentru ca la difuzare se face upload si downlowt pe un server(ex: pc) se numeste cler piraterie(fara licenta)...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal - NameHost - Servere Radio - Super Oferta !

Buna ziua te contactez in legatura cu noua oferta de servere radio la super preturi.Te-ai saturat ca servarul tau sa fie Floodat?Nimic mai simplu prinde si tu oferta de toamna pe 2010.Aici ai oferta noastra click--> http://namehost.ro/radio.html nu uita ca toate pachetele de radio au Protectie AntiFlood/Anti DDOS.Panou Control WHMSONIC.Nu ezita sa ne contactezi.Echipa NameHost va doreste o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca ai un post de radio este MAXIM LEGAL insa daca un solist sau o trupa va reclama asta catre CNA (Consiliul National al Audiovizualului) e cam greu de scos camasa! Asa ca...Alegiwinking Bafta Dane

| cangurel a răspuns:

Da e legal