| MuCelMic a întrebat:

Vreau sa trimit un colet. Problema e ca Alex nu se afla in orasul in care locuieste. Am decis sa trimit coletul la un oficiu postal in apropierea locatiei unde se afla Alex momentan. Adica sa se duca la acel O.P. si cu buletinul sa ridice coletul sosit pe numele lui. Oficiul ales se numeste O.P. 1 Ghiseul 2. Intrebarea este: CE si cum EXACT trebuie sa scriu la destinatar?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dest:
Alex Popa (numele corect/complet)
Post Restant Ploiesti (scrii localitatea!)
OP 1, GHIȘEUL 2
jud. Prahova
Tel 0729xxxxxx (nr de telefon al lui Alex)

PS. Exact asa tb sa scrii pe plic/colet, doar ca trebuie să mentionezi datele reale/corecte. Eu am inventat mai sus!

Sa mearga la poștă zilnic (după 2-3 zile de la data expedierii) și să se intereseze dacă i-a sosit coletul post restant (să specifice functionarei de la ghiseu ca asteapta un colet pe adresa oficiului postal).
Să nu uite acasă actul de identitate (e obligatoriu!).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alex e la mine. Vrei sa ii spun ca i-ai trimis colet?

| Fintoiu_Alberto_1997 a răspuns:

Nume destinatar
Si adresa oficiului postal