| AlexMercer a întrebat:

Windows 8 pro este acelasi cu windows 8 professional?
Vreau sa imi raspunda cei care stiu bine daca e sau nu acelasi!
Daca win8 pro nu e acelasi cu win 8 professional, as vrea sa imi spuneti diferentele.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| GmVenNo a răspuns:

Salut AlexMercer!
Nu exista nici o diferenta intre Windows 8 pro si windows 8 professional! Iti spun asta 90%sigur din toate cunostintele mele (sunt profesor de informatica de 12ani) si din tot ce am cautat acum pe net (peste 1 ora) sa ma informez. Este numai prescurtarea cuvantului PROfesiional!
Cu placere! Fundita?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E aceeasi versiune de windows. Windows 8 PRO e prescurtarea de la professional. Sunt 2 versiuni de windows 8 : Windows 8 si Windows 8 PRO

| ion933 a răspuns:

Este prescurtarea nu este nici o diferenta

| Claudia1397 a răspuns:

"Pro" prescurtarea la "professional" din cate stiu happy