| ScumpikGirl_3388 a întrebat:

Ziceti-mi ce sa fac pentru ca cateodata ma plictisesc?happy`

Răspuns Câştigător
| Kesha1428 a răspuns:

Pai asculta muzica(simte-te bine, danseaza)
Citeste o carte comica(n-am sugestii laughing )
Fa o tura in oras
Joaca-te ceva pe net(gen chiken invaders 1, 2, 3,4)
Cheama o amica pe la tine
Suna pe cineva
Imbraca-te prin casa, fa o parada a modei...Imbraca-te amuzant combina haine(asta fac eu uneori)
Daca ai minute pe telefon formeaza numere la nimereala si suna pe cine vrei(asta nu e prea sigur, nu e o idee prea buna laughing )
Daca ai frati face-ti glume, distrati-va
Fa un caiet amuzant
Fa-ti un jurnal
Stai mult pe mess(nu prea convenabil)
Sper ca am fost de ajutor...
Daca merit:funda?

10 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Cheama-ti prieteni acasa si puteti face aceste lucruri:va bateti cu apa(daca afara este cald),dansati,va uitati la un film in timp ce mancati popcorn,va dati sfaturi unul altuia,spuneti bancuri,va jucati adevar,provocare sau procent, va uitati la televizor, va jucati pe calculator sau va faceti poze.Bafta!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Eu azi daca nu am avut ce face am stat 3 ore in jacuzzi

| CoffeeTIME a răspuns:

Să mai înveţi gramatica.

| ArcAnna a răspuns:

Fa tumba, arunca'te de la etaj eu stiu.citeste o carte.get a life!

| Mary2011 a răspuns:

Toata vara aceasta ai foarte multe lucruri de facut : poti sa iti cumperi un animal de companie ( un catel, un papagal ) cu care te poti juca si sa iti petreci timpul liber, poti sa citesti o carte, sa faci multe poze big grin, sa te duci la bunici sau la verisori tai. Sper ca ideiile mele te vor ajuta. MUlt succes.

| Aliin_4114 a răspuns:

Sa pui mana pe cartea de romana

| andrada_1180 a răspuns:

Poti citi o carte buna, sa faci sport sau orice altceva care iti face tie placere. Sper ca ti-am fost de ajutor!kiss

| Ioana_2250 a răspuns:

Păi ca să nu te plictiseşti sunt foarte multe chestii bune de făcut de exemplu nu ştiu dacă iti place.sau convine sa o ajuţi pe mama ta în bucătărie.batting eyelashes sau să o ajuţi la curăţenie. Ai putea să ciuteşti o carte. poate ai una care iţi place şi atunci va fi bine.să asculţi muzică.să stai pe mess toată ziua asta dacă iţi place big grin să ieşi afară cu prietenii în oraş să mai înveţismug pentru şcoală.thinking Chestii care îţi plac ţie.sau lucruri noi ce îţi fac plăcere! :* Hai baftă.:*

| ScumpikGirl_3388 explică:

Mersi Mari:*