| Riot181 a întrebat:

1.La Metin2 cand spargi o piatra si nu folosesti nici o magie nici macar la arma ai mai multe sanse sa iti pice Item sau asta tine doar de noroc si nu are nici o lagatura cu magie? Ca am vazut jucatori care le spunea la alti sa nu foloseasca magie.

2. Cum pot face rost de fan pentru cal? Stiu ca fac rost la salbatici dar unde pot face sa pice mai des?

Răspuns Câştigător
| sebim8lol a răspuns:

Ok deci sa incep eu sunt bun la Metin2 si am un accont de 75(razboinic).Sa-ti explic cum stau lucrurile.Raspuns pentru 1. Faza cu magiile sunt inventate de playeri pentru a te face sa spargi o piatra mult mai greu si sa-ti pierzi timpul, eu la pietrele de level mic dadeam cu magii si cu magie pe sabie si mi-a picat:iures, vartejl sabiei, corp rezistent etc... Cei care iti spun faza cu magiile ori sint niste inculti care nu stiu metin2 ori au fost si ei pacaliti or incearca sa te faca sa spargi o piatra metin2 mai greu adica sa nu spargi atatea pietre de teama lor ca o sa-ti pice Cari bune.La intrebarea 2. Fan pentru cal iti pica des in Valea Seungryong acolo in mijloc(un pic inspre sus) unde sunt niste oameni de lemn fa acolo cu Mantia curajului ia toata mapa si o sa-ti pice daca acolo nu iti pica des altundeva deloc. SPER CA TE-A AJUTAT RASPUNSUL MEU.