| TPUşiUPT1 a întrebat:

A reusit cineva pana acum sa isi ia fortnite pe Android? Chiar daca nu a aparut oficial?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Daca jocul inca nu exista cum ar putea sa il aiba cineva deja? laughing

| TPU?iUPT1 explică (pentru PainTech):

Imainte sa razi asigura-te ca ai dreptate. Daca jocul/jocurile nu le gasesti pe magazin play pentru ca poate nu au fost lansate de echipa de developare care le face sau poate nu e compatibil telefonul, poate poti sa le gasesti pe google sau pe alte aplicatii.
Ex:la fortnite poate a reusit cineva sa faca jocul de pe ios compatibil cu androit si a pus un link ceva pe google de unde il putem lua.
Eu am vazut gameplayuri pe Youtube cu anumite jocuri si cand intram pe magazin play imi spunea ca nu sunt compatibile cu telefonul asa ca apelam la Aptoide(e o aplicati) de acolo le puteam lua si imi mergeau.Pe magazin play poti sa gasesti sectiunea "acces anticipat" adica acolo gasesti jocuri care nu sunt lansate oficial, sunt in teste dar le poti juca.
Daca nu stii despre ce e vorba mai bine nu zici nimic.

| PainTech a răspuns (pentru TPU?iUPT1):

Stiu ce spun. Data lansarii e undeva prin iulie, deci, daca jocul era "jucabil" pe Android pana acum data lansarii era mult mai devreme. Nu ar avea sens din punct de vedere economic ca jocul sa fie lansat mai tarziu decat e gata, compania pierde in felul asta sume considerabile de bani.
Stiu, jocul este pe iphone, dar diferentele intre cele 2 platforme sunt asa de mari incat este uneori mai eficient sa refaci jocul de la 0. Pana si limbajele de programare difera de la o platforma la alta. Nu poti sa iei pur si simplu o aplicatie de IOS si sa o pui pe Android ( facem exceptie de emulatoare, care sunt si asa destul de slabe ). Deci, jocul nu exista inca pe Android nici oficial, nici neoficial.

| TPU?iUPT1 explică (pentru PainTech):

Raspunsul asta e altceva decat primul, dar inca sunt nedumerit in privinta asta pentru ca pe Youtube sunt live-uri cu ce trebuie sa faci ca sa iti ei fortnite pe Android si numarul de like-uir este mult mai mare decat cel de dislike-uri, am descarcat jocul din link-ul din descriere si m-a pus sa imi iau lords mobile si sa ma joc 30 de secunde si dupa sa ma pot juca fortnite, dar nu a mersi deci presupun ca numarul de like-uri de pe live au fost cumparate.

| KevinLevin a răspuns:

O să apară în July. Nu există o lansare oficială.

| Apoka a răspuns:

O sa apara in iunie! Este deja pe iphone.

| C0smin99 a răspuns:

Nu cred ca in momentul de fata se poate, dar daca te ajuta cu ceva poti arunca o privire la urmatoarele jocuri pentru Android & IOS din videoul asta: https://youtu.be/FC2-_N7EYRQ