| OnlyDga a întrebat:

Acceptabil laptopul asta pentru gaming? Macar decent? Laptop Dell Inspiron 5558 cu procesor Intel® Core™ i3-5005U 2.00GHz, Broadwell™, 15.6", 4GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA GeForce 920M 2GB, Ubuntu Linux 14.04, Black In afara de sistemul de operare, il schimb bineinteles pe un windows.

4 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Nu te lua dupa Xkoko22 numai prostii vorbeste. Laptopurile in general nu sunt pentru gaming, unul bun pentru gaming porneste de la 1000 euro. Laptopul sugerat de tine e bun pentru browsing, filme. Procesoarele cu U la final sunt pentru a reduce consumul de energie, iar un consum redus de energie atrage dupa sine o performanta mai scazuta, acelasi lucru si cu placile video cu M. Mai mult decat atat 4gb ram nu sunt suficienti. Sper ca ai inteles cum sta treaba cu laptopurile la capitolul gaming.

| OnlyDga explică (pentru Mihai1810):

Am zis decent. Adica macar un cs go sa joc pe el, un lol. Na.

| Mihai1810 a răspuns (pentru OnlyDga):

Vor merge dar pe setari low, cu framedropuri in zonele populate. Daca vrei gaming fa-ti o configuratie pe piese. Am laptop si stiu ce inseamna. Daca vrei sa iti mearga jocurile in 30 fps cu setari pe low treaba ta.

| xKoko22 a răspuns:

Avand in vedere nota de pe Emag (Nu e o reclama), Laptopul este bunicel, si daca il schimbi pe WINDOWS 7/10 o sa fie foarte bun, dar acceptabil la gaming din cauza ca are I3, dar nu te jignesc, ca laptopul te costa ceva si dupa mine merita, merge pe jocuri daca nu vrei sa faci YouTube. (Sa si filmezi in timp ce te joci). Ar trebuii 8 GB RAM si pentru filmat, si pentru jucat fara lag.