| Platon_David_Gabriel_1999 a întrebat:

Care laptop este mai bun? Laptop-ul Asus X540LA-XX265T, Intel® Core™ i3-5005U 2.0GHz, 15.6", 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics 5500 sau laptop-ul DELL Inspiron 5558, Intel® Core™ i3-5005U 2.0GHz, 15.6", 4GB, SSD 128GB, NVIDIA GeForce 920M 2GB, Ubuntu 14.04 SP1, Black tin sa mentionez ca as folosi unul dintre aceste laptop-uri pentru un joc Counter Strike : Global Offensive.

Răspuns Câştigător
| MadHOuse a răspuns:

Cel de la Dell e mult deoarece are ssd si placa video dedicata.

| Platon_David_Gabriel_1999 explică (pentru MadHOuse):

Cam cate fps-uri as avea in competitive?

| Salontanul a răspuns (pentru Platon_David_Gabriel_1999):

Asta nu ti-o poate spune nimeni deoarece depinde si de viteza internetului de la tine si de serverul de care esti legat.

| MadHOuse a răspuns (pentru Platon_David_Gabriel_1999):

Nu am de unde sa stiu eu cate fps-uri vei avea tu, oricum jocurile iti vor merge destul de bine. Iti recomand sa-ti instalezi windows 10 pentru ca suporta directx12.

| Platon_David_Gabriel_1999 explică (pentru Salontanul):

Stii ce e fps nu?

| Salontanul a răspuns (pentru Platon_David_Gabriel_1999):

Stiu. Si mai stiu ca orice depinde de viteza internetului. Si mai stiu ca cele mai multe căderi de cadre nu sunt din cauza conexiunii la internet, ci din cauza calculatorului şi a setărilor greşite, dar mai stiu ca si daca ai un computer foarte bun dar legatura la internet si serverul sunt slabe, poti sa faci ce vrei ca va merge rau. Daca era vorba de jocuri de pe PC care nu sunt online era altceva. Oricum, poti sa stai in cap si nu va fi nimeni in stare sa-ti spuna cate Fps-uri poti obtine.