| F1rstBlooD a întrebat:

Aceasta este o intrebare simpla
este nevoie ca o carcasa de pc sa fie ventilata pentru jocuri
adica trebuie sa aiba 2-3 ventilatoare sau poate sa aiba si niciunul
avand in vedere ca placa video GIGABYTE GeForce GTX 660
cu 2 ventilatoare si procesorul are unul de voie
adica vreau sa spun daca ar merge si o carcasa fara ventilatoare (incorporate sau optionale)?
ooo si avand in vedere jocuri de gen battlefiled 3 sau call of duty black ops 2 cu toate cerintele la maxim
funda+vot

3 răspunsuri:
| Y2k a răspuns:

Consider ca totusi ar fi necesar un ventilator suplimentat, totusi gtx660 este o placa puternica care suporta temperaturi mari dar acest "ventilator suplimentat" va ajuta la racirea procesorului si a ramilor in acelasi timp si dupa cum spune si teddy ai putea sa il ti si tu "dezbracat" intr-o parte! Sa nu faci gratar din toate. O zi buna!

| TeddyPaul a răspuns:

Ventilatoarele nu au nici o legatura cu jocurile! Ele ajut la racirea componentelor si altor chesti minuscule! Cat despre carcasa....eu imi tin pc-ul "dezbracat" ^^ fara nici o carcasa pe el! Bafta

| F1rstBlooD explică:

Mai multe raspunsuri va rog si mai detaliate