| Voinicul10 a întrebat:

Acum un an mi-am instalat watch dogs 2 si mergea perfect pe medium spre high... mi l-am instalat din nou acum careva zile insa mergea in 30-40 fps-uri pe low. am facut o resetare laptopului dar nimic ( Lenovo ideapad y700, cu Nvidia 960 GTX si 4 GB, i5 6300, 8GB ram) ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| Insideb0i a răspuns:

Poate ti-ai schimbat sistemul de operare? Sau daca vezi ca si windows-ul merge mai greu si ai mai multe programe acum decat aveai inainte cand te jucai. Posibil sa ai niste programe care ruleaza pe fundal si mananca resurse. Daca nu posibil ca intre timp sa se fi depus praf si impuritati prin sistemul de racire din laptop. L-ai mai curatat? Vezi sa fie amplasat mereu intr-un loc in care nu este praf si in care sa circule aer-ul prin acele coolere din partile laptop-ului. Sper ca am acoperit cateva solutii. Bafta! big grin

| Voinicul10 explică (pentru Insideb0i):

L-as curate dar daca il desfac pierd garantia la el

| Insideb0i a răspuns (pentru Voinicul10):

Atunci presupun ca ar trebui sa mergi cu el la garantie ca sa-l curete ei. oricum mi se pare o prostie garantia asta. atata timp cat iei un produs de calitate si ai grija de el sa zicem face fata 2 sau 4 ani cat ai garantia.

| Voinicul10 explică (pentru Insideb0i):

O data la cat timp ar trebui curatat un laptop? In general...

| Insideb0i a răspuns (pentru Voinicul10):

Pai nu stiu ce sa zic. eu ti-ar recomanda de 2 ori pe an sau macar o singura data pe an

| kono69 a răspuns:

Curata componentele de praf