| anonim_4396 a întrebat:

Ajutooooooooor! Am instalat wow si cand dau sa ma loghez in joc imi zice "You have been disconnected from the server".De ce imi zice asta? si am incercat mai multe conturi pe care le aveam si nu imi mergeau.Va rog ajutati-ma. Funda si vot.

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Dă clic pe Start apoi pe Run şi scrii CMD, dai clic dreapta pe el apoi Run as administrator.
În fereastra ce se deschide scrii aceste 3 comenzi şi dai enter după fiecare.
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
Odată ce scrii ipconfig /release îţi va pica netul şi îşi va reveni după comanda ipconfig /renew

Dacă asta nu ajută recomand să ştergi tot dosarul cu World of Warcraft şi îl descarci din nou + launcherul jocului.
Altfel e problema cu serverul.